CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU KNIHOVNA

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

Místní obrázek obálky
Místní obrázek obálky
Základní MARC ISBD

Ušlechtilý, dobrý, krásný : římskokatolická církev a kinematografie v českých zemích 1918-1948 / Petr Hasan

Podle: Typ materiálu: TextTextJazyk: Čeština Summary language: English (Angličtina) Vydavatel: Praha : Národní filmový archiv, 2021Vydání: Vydání prvníPopis: 327 stran : ilustrace (některé barevné), portréty, faksimile ; 24 cmTyp obsahu:
  • text
Typ média:
  • bez média
Typ nosiče:
  • svazek
ISBN:
  • 9788070041963
Předmětová hesla: Žánr/Forma: Souhrn: Římskokatolická církev a její vztah ke kinematografii v českých zemích mezi lety 1918 a 1948. Ušlechtilý, dobrý, krásný – takové nároky kladla katolická církev na film a pro úspěch takového filmu se zavázala pracovat. Stejnojmenná kniha Petra Hasana se zabývá debatou, která se o kinematografii vedla v českém katolickém prostředí v první polovině 20. století. Detailněji se věnuje natáčení velkofilmu Svatý Václav, organizaci domácí katolické filmové cenzury či budování sítě orelských kin. Zároveň hledá odpovědi na otázky obecnějšího rázu: Jaké kulturní strategie katolická církev ve 20. století používala? Jakou roli hrála kinematografie při procesu vyrovnávání se katolické církve s moderním světem? A jaká jsou katolická specifika vztahu mezi uměním a vírou?
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
Star ratings
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Jednotky
Obálka Typ jednotky Aktuální knihovna Signatura Stav Čárový kód
Kniha Kniha Centrum dokumentárního filmu Dokumentární kniha 942 942/1411/HAS (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné 942/1411/HAS

Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstříky

Římskokatolická církev a její vztah ke kinematografii v českých zemích mezi lety 1918 a 1948. Ušlechtilý, dobrý, krásný – takové nároky kladla katolická církev na film a pro úspěch takového filmu se zavázala pracovat. Stejnojmenná kniha Petra Hasana se zabývá debatou, která se o kinematografii vedla v českém katolickém prostředí v první polovině 20. století. Detailněji se věnuje natáčení velkofilmu Svatý Václav, organizaci domácí katolické filmové cenzury či budování sítě orelských kin. Zároveň hledá odpovědi na otázky obecnějšího rázu: Jaké kulturní strategie katolická církev ve 20. století používala? Jakou roli hrála kinematografie při procesu vyrovnávání se katolické církve s moderním světem? A jaká jsou katolická specifika vztahu mezi uměním a vírou?

Anglické resumé

Zatím nikdo nekomentoval.

pro zveřejnění komentáře.

Klikněte na obrázek pro jeho zobrazení v prohlížeči obrázků

Místní obrázek obálky