CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU KNIHOVNA

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

Místní obrázek obálky
Místní obrázek obálky
Základní MARC ISBD

Hlasy žen: Austrálie = Voices of women: Australia / text Barbora Baronová ; foto Dita Pepe ; překlad Jana Kunová et al.

Podle: Přispěvatel(é): Typ materiálu: TextTextJazyk: Čeština, English (Angličtina) Original language: Čeština Vydavatel: Praha : Wo-men, 2021Vydání: Vydání prvníPopis: 519 stran : barevné ilustrace, portréty ; 25 cmTyp obsahu:
  • text
Typ média:
  • bez média
Typ nosiče:
  • svazek
ISBN:
  • 9788090764163
Další název:
  • Voices of women: Australia
Obsahuje díla:
  • Baronová, Barbora, 1980- Hlasy žen: Austrálie
  • Baronová, Barbora, 1980- Hlasy žen: Austrálie. Anglicky
Předmětová hesla: Žánr/Forma: Souhrn: Publikace Hlasy žen: Austrálie vychází z dokumentárního materiálu natočeného během výzkumného pobytu literární dokumentaristky Barbory Baronové na University of New South Wales v australském Sydney. Během pěti měsíců vedla přes dvacet dokumentárních rozhovorů s tamějšími významnými umělkyněmi, literátkami, filmařkami, aktivistkami, fotografkami, vědkyněmi, političkami a novinářkami, se kterými zkoumala témata vlastní ženám bez ohledu na odlišnost jejich kultur – ptala se na jejich postavení ve společnosti, očekávání na ně kladená nebo možnosti jejich profesního uplatnění. Natočený materiál tematizuje různé aspekty dokumentární profese, ale také obecnější společenská témata – například postavení žen v současném západním světě, ovlivněném druhou vlnou feminismu v 70. letech 20. století. Mezi osobnostmi, které vyprávějí svůj příběh, je například významná feministka Anne Summers, která popisuje vlastní potrat jako jeden z iniciačních momentů svého aktivismu. Profesorka antropologie Diane Bell vypráví příběh boje za respekt k ženám ve vědě. Příběh Alison Whittaker je vyprávěním o cestě mladé Austrálské lesbické básnířky z regionálních rurálních komunit k právům na Harvardu. Nakladatelka Susan Hawthorne tematizuje svůj přerod ze zaměstnankyně globálního nakladatelství Penguin na nakladatelku nemainstreamových titulů. Příběh Olgy Horak a Haliny Robinson reflektuje téma holokaustu – zatímco Olga přežila pět koncentračních táborů, Halina se nechala přehodit přes zeď varšavského ghetta a byla osmnáct měsíců na útěku před nacisty. Všechny ženy portrétovala fotografka Dita Pepe. Kniha vychází česko-anglicky.
Seznam(y), v kterých se záznam vyskytuje: Dokumentární kniha
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
Star ratings
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Jednotky
Typ jednotky Aktuální knihovna Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód
Kniha Kniha Centrum dokumentárního filmu Dokumentární kniha /2196/BAR (Prohlédnout regál(Otevře se níže)) Dostupné /2196/BAR

Obsahuje bibliografii

Publikace Hlasy žen: Austrálie vychází z dokumentárního materiálu natočeného během výzkumného pobytu literární dokumentaristky Barbory Baronové na University of New South Wales v australském Sydney.
Během pěti měsíců vedla přes dvacet dokumentárních rozhovorů s tamějšími významnými umělkyněmi, literátkami, filmařkami, aktivistkami, fotografkami, vědkyněmi, političkami a novinářkami, se kterými zkoumala témata vlastní ženám bez ohledu na odlišnost jejich kultur – ptala se na jejich postavení ve společnosti, očekávání na ně kladená nebo možnosti jejich profesního uplatnění. Natočený materiál tematizuje různé aspekty dokumentární profese, ale také obecnější společenská témata – například postavení žen v současném západním světě, ovlivněném druhou vlnou feminismu v 70. letech 20. století.

Mezi osobnostmi, které vyprávějí svůj příběh, je například významná feministka Anne Summers, která popisuje vlastní potrat jako jeden z iniciačních momentů svého aktivismu. Profesorka antropologie Diane Bell vypráví příběh boje za respekt k ženám ve vědě. Příběh Alison Whittaker je vyprávěním o cestě mladé Austrálské lesbické básnířky z regionálních rurálních komunit k právům na Harvardu. Nakladatelka Susan Hawthorne tematizuje svůj přerod ze zaměstnankyně globálního nakladatelství Penguin na nakladatelku nemainstreamových titulů. Příběh Olgy Horak a Haliny Robinson reflektuje téma holokaustu – zatímco Olga přežila pět koncentračních táborů, Halina se nechala přehodit přes zeď varšavského ghetta a byla osmnáct měsíců na útěku před nacisty.

Všechny ženy portrétovala fotografka Dita Pepe. Kniha vychází česko-anglicky.

Souběžný anglický text

Zatím nikdo nekomentoval.

pro zveřejnění komentáře.

Klikněte na obrázek pro jeho zobrazení v prohlížeči obrázků

Místní obrázek obálky